W ciągu ostatnich tygodni w sieci ukazywały się kolejne zdjęcia części rzekomego iPhone'a 6, nigdy jednak nie przedstawiały one złożonego w całość urządzenia. Podobnie jak w przypadku fotografii tylnej części obudowy, tak i teraz dzięki Feld & Volk możemy zobaczyć zdjęcia, które przedstawiają telefon w pełnej krasie. Czy tak będzie wyglądał finalnie iPhone 6? Przekonamy się już niedługo.

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć urządzenie, które jest złożone w całość, a nie tylko jego poszczególne elementy, czy też makiety. Jeżeli wierzyć zdjęciom, to wersja iPhone'a 6 z ekranem o przekątnej 4,7" ma mieć około 7 mm grubości, czyli 0,6 mm mniej niż iPhone 5S.

Na prezentowanych fotografiach urządzenia posiada przycisk power z boku, a nie tak jak dotychczas w górnej części, diodę True Tone Flash przy kamerze oraz inaczej niż w iPhonie 5S zaprojektowane otwory przy mikrofonie. Cały smarphone przyjmuje stylistykę prezentowaną przez iPady najnowszej generacji oraz iPoda Touch.

Firma Feld & Volk będąca w jego posiadaniu zbadała pod mikroskopem rozdzielczość ekranu. Wynosi ona według ich pomiarów 1704x960 dla modelu z ekranem o przekątnej 4,7”. Po przeanalizowaniu zdjęć z mikroskopu, serwis MacRumors dokonał jednak innych obliczeń. Według amerykańskich dziennikarzy rozdzielczość jest mniejsza, wynosi nie 1704x960, a 1472x828. Tą rozdzielczość potwierdzają również informacje znalezione w wersji beta programu XCode 6. Obliczeń możecie dokonać sami i sprawdzić, czy w zaznaczonym kwadracie 1x1 mm widzicie 13, czy 16 pikseli.

Ekran iPhone'a 5S posiada 326 pikseli na cal, natomiast przy podanej rozdzielczości i przekątnej ekranu 4,7", ekran iPhone'a 6 posiadałby 359 pikseli na cal. Byłby to nieznaczny progres. Biorąc pod uwagę doniesienia dotyczące pojemności akumulatorów, o których pisaliśmy TUTAJ jest to dobra informacja. Ekran o rozdzielczości 2K, który obecnie staje się coraz bardziej popularny we flagowcach konkurencji, tylko skróciłby czas pracy na jednym ładowaniu, a różnica dla ludzkiego oka byłaby praktycznie niezauważalna.

Źródła: MacRumors, Instagram, 9TO5MAC, MacRumors, Pixel density calculator.