Jacek Zięba jacek zięba

Pasjonat nowoczesnych technologii, piłki nożnej, gier wideo i muzyki. Na co dzień pracuję jako Scrum Master, a po godzinach – w kurczących się zasobach wolnego czasu – staram się recenzować dla Was ciekawe produkty i dostarczać felietony skłaniające do dyskusji.

News Blog

Już jutro polskim użytkownikom mają zostać udostępnione dwie usługi – YouTube Music oraz YouTube Premium. Pierwsza stanowi konkurencję dla serwisów muzycznych pokroju Apple Music czy Spotify, natomiast druga z pewnością przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom internetowych treści wideo. Na premierę obu nowości musieliśmy czekać w Polsce 3,5 roku.

Według informacji przedstawionych przez agencję Bloomberg, Apple spadło na trzecie miejsce na liście największych producentów smartfonów. Kalifornijska firma została wyprzedzona przez chińskiego Huaweia. Liderem cały czas pozostaje Samsung, który umocnił swoją pozycję względem ostatniego kwartału 2018 roku.

Targi CES dobiegły końca, a dziennikarze z całego świata – w tym my – opuszczają już Las Vegas. Tegoroczne Consumer Electronic Show przyniosło nam kilka ciekawych produktów oraz rozwiązań software'owych, jednak pozostawiło pewien niedosyt. Przymiotnik „innowacyjny” rzadko kiedy mógł być użyty w odniesieniu do zaprezentowanych w Nevadzie nowości.

BMW zorganizowało w Las Vegas pokaz swojego nowego SUV-a, czyli modelu X7. Mieliśmy okazję przejechać się samochodem po specjalnym torze, który pozwalał między innymi na zaprezentowanie możliwości systemu xDrive. Nagranie z przejazdu możecie zobaczyć poniżej.

Za nami trzeci dzień targów CES, podczas którego odwiedziliśmy ośrodek BMW oraz kompleks mieszczący wystawców prezentujących drony. Wśród urządzeń znalazły się małe i duże produkty, które nie tylko latają, ale też jeżdżą i nurkują. Zróżnicowanie widać również w kwestii cen, a także domyślnego zastosowania – od zabawy, przez fotografię, aż po użytek przemysłowy.

Podczas drugiego dnia targów odwiedziliśmy halę, w której prezentowane były głównie urządzenia i akcesoria z segmentu automatyki domowej. Podczas prezentacji mogliśmy lepiej zapoznać się z portfolio firm Netatmo oraz Fibaro. Udało nam się również zobaczyć, co mają do zaoferowania startupy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem technologicznym.

Targi CES to świetna okazja dla przedsiębiorców, aby dotrzeć do potencjalnych konsumentów, ale też inwestorów. Niestety w Las Vegas nie zobaczymy zbyt wielu polskich firm i nie powinno to nikogo dziwić. Wydanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy dolarów na stoisko przekracza możliwości startupów, które nie mają pomocy finansowej ze strony rządu.

Targi Consumer Electronic Show są rozbite na kilka kompleksów, które stopniowo odwiedzamy. Wczoraj skupiliśmy się na hali z rozwiązaniami motoryzacyjnymi, mniejszej imprezie ShowStoppers oraz ośrodku Google Assistant, który opisywaliśmy w poprzednim artykule.

Na targach CES nie sposób nie zauważyć pracowników Google, którzy promują możliwości asystenta Google Assistant. Personel jest obecny na stanowiskach wielu producentów, których urządzenia charakteryzują się wsparciem dla wspomnianej wyżej technologii. Dodatkową formę promocji stanowi swego rodzaju „miasteczko” przygotowane przez firmę z Mountain View.

Wczoraj – dzień przed rozpoczęciem Consumer Electronic Show – odbyła się w Las Vegas impreza Digital Experience. Była to okazja do spotkania się z mniejszymi wystawcami, którzy w większości przypadków nie pojawią się na targach CES. Przynajmniej w tym roku.

Targi CES w Las Vegas rozpoczną się jutro, ale zgromadzeni w Nevadzie producenci już dzisiaj rozpoczęli prezentowanie swoich produktów na mniejszych wydarzeniach branżowych, które odbywają się na terenie miasta. Zachęcamy Was do wysłuchania krótkiego odcinka podcastu, w którym mówimy o naszych oczekiwaniach oraz pierwszych nowościach. Relację na bieżąco można śledzić na kanale live lub w naszych mediach społecznościowych.